Úvod » Organizační informace

Petice rodičů - proti rozhodnutí města Kralupy nad Vltavou o vypovězení smlouvy

publikováno 15.06.2020

Vážení a milí rodiče,

jelikož ani včerejší schůzka Výkonného výboru Hokejového klubu a Kralupské sportovní za účasti zastupitelů města nepřinesla posun, rozhodli jsme se oslovit Radu města s Žádostí o podpoření požadavků Hokejového klubu, jak jsme již dříve avizovali.

Níže připojujeme obsah žádosti.

V případě, že s žádostí souhlasíte, uvítáme, pokud se pod ní také svým jménem podepíšete. Archy pro podpisy včetně jeho znění na papíře budou k dispozici příští týden na trénincích.

Rada města Kralupy nad Vltavou

Palackého náměstí 1

278 01 Kralupy nad Vltavou

Kralupy nad Vltavou, 12. června 2020

Žádost o podpoření požadavků Hokejového klubu Kralupy nad Vltavou, z.s. ve věci uzavření smlouvy o užívání zimního stadionu.

Vážený pane starosto, vážené paní a pánové radní,

obracíme se na Vás jako rodiče dětí, které se věnují hokeji v Hokejovém klubu Kralupy nad Vltavou, z.s..

Na základě Vašeho usnesení 20/5/2/2 z jednání Rady města Kralupy nad Vltavou dne 10. března 2020 byla vypovězena trojstranná smlouva o užívání hokejové haly mezi Hokejovým klubem, městem Kralupy nad Vltavou a Kralupskou sportovní s.r.o.

Tuto informaci jsme přijali s velkým znepokojením v době na přelomu končící a začínající nové hokejové sezóny. Načasování bylo s ohledem na přípravu a plánování nové sezóny velmi nešťastné a tento krok nás rodiče velmi znejistil.

Informace o vyjednávání smlouvy, které jsme obdrželi z Hokejového klubu, nás přímo vyděsily. Pozastavujeme se nad tím, jakým způsobem může být vedeno, nebo spíše nevedeno, jednání ze strany Kralupské sportovní a to jak po obsahové, tak komunikační stránce. Kralupská sportovní je sice soukromý subjekt a jedinou partnerskou stranou v nově připravované smlouvě, kdy město má pouze poradní, či podpůrnou funkci, jak se píše ve výše zmíněném usnesení. Na druhou stranu je město stoprocentním vlastníkem Kralupské sportovní s.r.o. a také majetku, který tato společnost spravuje. Předpokládáme tedy, že za jednání této společnosti určitým způsobem zodpovídá. Rádi bychom tedy věděli, zda postup Kralupské sportovní je opravdu v souladu se zájmy města.

Hokejový klub Kralupy nad Vltavou zažívá v posledních letech velký rozvoj, který ilustrují nejenom sportovní výsledky. Na regionální úrovni se A-tým viditelně prezentuje a budí zájem místní veřejnosti, což dokazují pravidelné početné návštěvy domácích zápasů. Téměř celorepublikový dosah má mimořádný vzestup juniorského týmu, který v poslední sezoně dokázal nevídané (vítězství v základní části extraligy juniorů) a reprezentoval naše město, jako málokterý jiný klub v historii města.

Aby to vše bylo možné i v dalších letech, neobejde se Kralupský hokej bez kvalitní práce s dětmi a mládeží. O tom, že se s dětmi v kralupském hokeji dobře pracuje, svědčí sám o sobě již vysoký počet dětí téměř všech věkových kategorií a stále rostoucí zájem dětí o hokej. Od nejmladších až do věkové kategorie 12letých dětí je klub již schopen postavit týmy v každém ročníku! To je pro takto malé město veliký úspěch. O sportování a obecně rozvoj našich dětí nám všem jistě jde v první řadě.

Máme za to, že kvalitní práce Hokejového klubu v posledních cca 6 letech je více než vidět a určitě si naše děti zaslouží co nejlepší podmínky. Rozhodně jsme toho názoru, že v otevřených bodech by klubu mohlo být vyhověno.
1. Uzavření dlouhodobě smlouvy umožní klubu lépe plánovat v dlouhodobém horizontu a lépe se rozvíjet. Především to však zabrání každoroční nejistotě před novou sezonou. Práce a výsledky klubu jsou jednoznačným a nezpochybnitelným důkazem kvalitní práce výboru HK v posledních letech.
2. Přesun komerčních pronájmů z doby, kdy by mohly trénovat děti, považujeme za zásadní. Dovolujeme si upozornit, že při zvážení časových možností, kdy můžou děti a mládež trénovat, tak aby mohly plnit své školní a studijní povinnosti a současně chodit včas spát (což je pro výkony sportovců zcela nezbytné), vychází nám ve všední dny k dispozici časový úsek cca 15:00 – 20:00, což představuje i s úpravou ledu 4 tréninkové jednotky. Pokud by ledovou plochu v těchto časech využíval pouze hokejový klub, bylo by k dispozici v týdnu 20 tréninkových jednotek. Při naplněnosti všech věkových kategorií od nejmenších dětí až po kategorii juniorů, jak je aktuálně definuje Český svaz ledního hokeje a které jsou všechny v hokejovém klubu zastoupeny, vychází součet doporučeného rozsahu tréninku podle metodiky svazu pro jednotlivé kategorie celkem 34 tréninkových jednotek. V tomto směru jsme i při teoretickém obsazení ledů daleko za doporučeními a obsazení časů možných pro děti komerčním pronájmem na jejich úkor nám přijde krajně nemístné!
3. Navýšení cen pronájmů můžeme chápat v souvislosti s rostoucími náklady na provoz zimního stadionu, ale jsme přesvědčeni, že i toto je téma, o kterém by bylo možno diskutovat. Zvláště tak, aby bylo možné zvýšení nákladové položky rozpočtu klubu lépe připravit i kompenzovat na příjmové straně. A v konečném důsledku i lépe vykomunikovat s rodiči dětí, jejichž příspěvky představují nemalou část příjmů.

Jako níže podepsaní rodiče sportujících dětí si ceníme práce všech trenérů a funkcionářů Hokejového klubu Kralupy nad Vltavou, z.s. a stojíme za Výkonným výborem při vyjednávání podmínek nové smlouvy. Věříme, že jak argumenty Výkonného výboru, tak naše vezmete v potaz a klub v jeho požadavcích pro zlepšení podmínek pro sportování dětí a mládeže podpoříte.

David Krybus              Adam Fiedler