Úvod » Organizační informace » Zdravotní prohlídky

Informace pro rodiče k zdravotním prohlídkám hráčů

publikováno 22.05.2020

Važení rodiče,

potřebuji vám sdělit několik následujících věcí, týkajících se zdravotních prohlídek hráčů.

1) platné prohlídky mají k dnešnímu dni tyto hráči: BÍLEK, KUBATSCH, MALÝ, PAVLÍK, SIDOMONIDZE, VÁŇA, VITÁSEK, VLACHYNSKÝ A NEŠLEHA.

2) u ostatních hráčů neeviduji žádné zdravotní prohlídky. Týká se hráčů: ADRIIASHKO, ČERVENKA, FENCL, HEŘMÁNEK, HLAVNIČKA, HRABČÁK, HLUBUČEK, KOCOUREK, KOZA, KROUŽIL, LÁCHA, MEDVEĎ, ŠPÁNEK, TAUŠ, ZIEGELHEIM, KOVALČÍKOVÁ, CHUDOBA, ČMERDA, BEZNOSIKOVÁ, HONZŮ, KESZI, PAVLÍČEK, RUPPERT, TORAL A TORALOVÁ.

Většina z vás jsou nově příchozí hráči. Pokusím se vám vysvětlit otázky týkající se potvrzení o zdravotní způsobilosti hráče (zdravotní prohlídku).

- lékařský posudek o zdravotní způsobilosti hráče ke sportu musí být vydaný registrujícím poskytovatelem zdravotních služeb v daném oboru se závěrem "Hráč je zdravotně způsobilý hrát závodně lední hokej".

- s podpisem přihlášky k ČSLH (Českému svazu ledního hokeje) se zavazujete MÍT lékařský posudek o zdravotní způsobilosti hráče (posudek nesmí být v době žádosti starší 3. měsíců)

- registrace k ČSLH je možná od 5. věku dítěte. Tato registrace je nutná k účasti na svazových turnajích (od 2. třídy nebo při ostaršení hráče). Pokud budou mít děti registraci už teď s předstihem, tak to ničemu nevadí.

- lékařský posudek se zapisuje do klubem HKK předem stanoveného FORMULÁŘE, který je ke stažení zde na webu ve složce zdravotní prohlídky, anebo na oficiálních stránkách klubu: www.hokejkralupy.cz ve složce dokumenty.

- originál posudku předáte mě, kopii si ponecháte, platnost posudku je 1 rok

- samozřejmě do doby přihlášení k ČSLH není tato zdravotní způsobilost povinná, ALE nemít jí, nese s sebou určitá rizika, a to především pro vaše dítě: prohlídka se provádí u pediatra a součástí vyšetření je EKG. Lékař na tomto základě zhodnotí stav vašeho dítěte, zdali je schopen unést větší fyzickou zátěž. Dále v případě úrazu, ať už při suché přípravě nebo na ledě, ve fázi uplatňování pojistky u vaší pojišťovny, se vás bude pojišťovna dotazovat i na zdravotní způsobilost dítěte.

- protože mi nyní technické problémy s PC nedovolují vložit scan vyplněného formuláře zdravotní způsobilosti, popíšu zde 3 záchytné body:

1) zaškrtnete kolonku VÝKONNOSTNÍ SPORT

2) sportovní disciplína bude LEDNÍ HOKEJ

3) požadovaný druh prohlídky bude VSTUPNÍ

UPOZORŇUJI, ŽE OBJEDNACÍ DOBA (U DĚTSKÉHO LÉKAŘE S EKG) JE ZPRAVIDLA DLOUHÁ, AŽ 3 MĚSÍCE. Pokud váš dětský lékař, ke kterému pravidelně docházíte, má u sebe v ordinaci nebo v budově EKG, máte vyhráno:-)

Doufám, že jsem vás moc nezahltila informacemi a vše jsem srozumitelně vysvětlila. Kdyby přeci jen ne, tak mi klidně napište email nebo zavolejte. Zlobit se nebudu. Lepší se desetkrát zeptat, než si nevědět rady:-)